איטום גגות מרוצפים ללא הרמת ריצוף

ברוב המקרים על מנת לבצע איטום גגות יש להרים את הריצוף. בכתבה הבאה נביא בפניכם שיטה ייחודית אשר אינה כוללת את הרמת הריצוף.

מתי לבצע את האיטום ללא הרמת הריצוף

אטום גגות מרוצפים

כאשר מרפסת הגג דולפת אין מדובר בסיטואציה נעימה במיוחד והתוצאה היא מפגע אסתטי, בריאותי וכמובן בטיחותי. הרמת הריצוף עשויה להוביל להוצאה כלכלית גבוה במיוחד ולכן ניתן לבחור באופציה נוספת- איטום גגות מרוצפים ללא צורך בהרמת הריצוף.  מדובר בשיטת עבודה החוסכת לא מעט זמן וכסף וחסכון של פירוק הריצוף המצריך עבודה רבה. מטרת ההליך הוא לבצע איטום של השכבה החיצונית של המרפסת, כלומר של אזור המרצפות ושהחיבורים בין המרצפות.

 טרם ההליך חשוב מאד להקפיד על ניקיון הגגות

טרם הליך השיפוץ קיימת חשיבות רבה להקפיד על ביצוע ניקיון גגות באמצעות ניקיון יסודי הכולל בין היתר פתיחת המרווחים בין הפנלים לריצוף בין המרצפות , זאת במטרה לחדש את הרובה.  ההליך אשר כולל איטום ללא הרמת הריצוף מחייב להקפיד על פרטים שונים כמו למשל איטום של פתחי המרזבים או איטום פינות שונות בהן מצויות מסילות. ההמלצה היא לבצע את ההליך בעונת הקיץ על מנת לא לעבוד בתנאים הכוללים יובש.

 החשיבות של זיפות גגות

זיפות גגות

מבין שיטות איטום גגות, זיפות גגות נחשבת לשיטה מוכרת ביותר. אם בעבר היה נהוג לחשוב כי מדובר בשיטת איטום מיושנת שאינה רלוונטית, הרי מדובר בשיטה הכוללת יתרונות רבים.  היתרון הראשון והמשמעותי ביותר הוא חסכון כספי- מדובר בהליך איטום גגות זול למדי בהשוואה לשיטות אחרות, ואילו היתרון השני  הוא איכות האיטום- הזפת מגיעה לכל החריצים בגג וכך מהווה שיפור בהגנה על איטום המבנה. נוסף על כך, מדובר בשיטת איטום מהירה למדי . על מנת לראות תוצאות יש להקפיד ולבצע את השלבים לפי הסדר.

בהתחלה יש להקפיד על ניקיון הגג ולאחרת מכן יש למרוח חומר יסודי המקשר בין הזפת והבטון בשלב הבא יש לבצע פתיחה של פתחים וסדקים שונים  ולאחר מכן לבצע מריחה של זפת ראשונה- השכבה הראשונה תאטום את הגג ולאחר מכן יש להמשיך ולמרוח מספר שכבות נוספות.

בשלב האחרון יש להלבין את הגג באמצעות שכבת סיד- ההלבנה נועדה לשמור על הזפת מפני מזג האוויר. כל אותם שלבים אשר הזכרנו כאן מבוצעים על ידי חברת איטום מקצועית ובעלת ניסיון רב בתחום. קיימת חשיבות רבה לבחור את החברה המקצועית ביותר אשר צוות העובדים שלה יקפידו על כל השלבים לפי הסדר על מנת לאפשר ביצוע הליך תקין.

כך לדוגמא, חברה מקצועית תקפיד על בחירת חומר איטום המתאים לחומר הקיים על הגג. אם אתם מעוניינים לשמור על הגג שלכם- באפשרותכם להיוועץ עם חברת איטום מקצועית עד לקבלת התוצאה הרצויה.

ראו גם: אינסטלטור ברחובות | המקצועניםשיפוץ חדר אמבטיה מחירון שיפוצים

כתיבת תגובה