חומרי איטום למקצוענים בשיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף

חומרי איטום למקצוענים

פעולת האיטום עושה הבדל גדול בשיפור ההגנה של תשתיות שונות כנגד חדירת מים, היווצרות של עובש, הצטברות לכלוך, קרני UV וכדומה. בפועל, נהוג לאטום תקרות, קירות, אריחי חיפוי לשטחים חיצוניים ופנימיים ולהקנות להם כך עמידות גבוהה יותר ותוחלת חיים ארוכה יותר. צריך לשים לב שלכל השירותים האלה יש מחירון שיפוצים כללי שמומלץ לקרוא בו לפני הזמנת בעל מקצוע.

על מנת לבצע איטום איכותי, יש להשתמש בחומרי איטום שנוצרו להשגת מטרה זו – מעין יישום כימי
בלתי חדיר אשר מונע מהחומר לבוא במגע עם מים, אבק, שמש ויעיל במיוחד לאיטום חומרים נקבוביים כמו אבן טבעית. האיטום יוצר גם מחסום נגד כתמים וכך שומר גם על ניקיון המרחב ומקנה בטיחות טובה יותר. כמו למשל, מזעור נזקי בלאי והעלאת דרגת השחיקה.

לצורך שירות ושיפוץ מושלם כדאי להזמין שירות מהאיזור ולא בעל מקצוע שמגיע מרחוק. לצרוך העניין אם אתם גרים בתל אביב כדאי להזמין קבלן שיפוצים במרכז, אם בדרום אז בב”ש ועל זה הדרך.

איטום איכותי מתחיל בחומר עוצמתי

את פעולת האיטום מבצעים בתהליך של תכנון ושיפוץ או כשיקום של תשתית קיימת וחשוב להשתמש לצורך כך בחומרי איטום מקצועיים, שמכילים רכיבים אחרים מחומרי איטום סטנדרטיים., כמו חומר מקצועי של איטום גגות.

במה אלו נבדלים ממוצרי איטום לשימוש פרטי הניתנים להשגה בחנויות עשה זאת בעצמך? בעיקר בתמהיל החומרים וכן ביכולת יוצאת דופן לחולל שינויים וחדירה עמוקה במיוחד למשטח הנתון.

התכשירים המקצועיים בעלי רכיבים עוצמתיים להשגת אפקט משמעותי יותר ומתאימים גם לתנאים הקשים ביותר – טיפול בכתמים עיקשים, הקשחה של בטון, טיפול בבעיות של רטיבות קפילארית ואבן מתפוררת. עם זאת, היות והם מראש מכילים חומרים עוצמתיים כמו כימיקלים וחומצות למיניהן, חשוב לדעת כיצד להשתמש בהם בדרך מקצועית ובטוחה – בין אם לשמור על סביבה סטרילית, מאווררת, דילול החומר לפי הוראות הביצוע הנלוות למוצר, שימוש באביזרי הגנה ששומרים על העיניים והידיים כמו משקפי הגנה או כפפות וכמובן להשתמש בהם תוך הקפדה על

ההוראות –
הכנת התשתית והתאמת חומר האיטום לפי סוג החומר והתשתית המבוקשת, לאחר שהבעיה בתשתית אובחנה היטב ואכן נבחר שחומר האיטום יתאים לה בדרך הטובה ביותר.

רוב החומרים ניתנים לשימוש לאחר ניקוי יסודי של התשתית ויש לוודא ספיגה מלאה וייבוש לפני שמתחילים, לדוגמא, בפעולה של צביעה וכדומה. לעיתים נדרשת גם בדיקה של טמפרטורת התשתית לפני ביצוע התהליך ומקסימום לחות אפשרית באוויר על מנת שהחומר יעבוד בצורה האופטימאלית. שיטת האיטום עצמה משפיעה על הביצועים והתוצאה, בין אם ההמלצה היא לבצע תוך כדי הברשה, ריסוס או טבילה וחזרה על התהליך לפי ההמלצה הטכנית של אנשי המקצוע.

נבחרת חומרי האיטום

בשוק קיימים חומרי איטום מקצועיים שונים לפי סוג התשתית והשיקום המבוקש. רוב בעלי המקצוע המנוסים מצוידים בחומרי איטום אלה הנועדים לשימוש מקצועי ברמה הגבוהה ביותר:

פורמולה לאיטום בטון שעוזרת לביצוע סגירה הרמטית של רצפת בטון והקשחתה לאורך שנים.

החומר למעשה מצופף את הבטון ומשפר את ההתנגדות לשחיקה, כמו גם מפחית עליית אבק.

מוצר נוסף שאנשי מקצוע המבצעים פעולות איטום מחזיקים אצלם הוא תערובות איטום לביצוע איטום במשטחים שסובלים מרטיבות קפיאלרית ואלה מונעים חדירה של מלחים ופלורסציה, היווצרות של עובש והכל תוך כדי שהם נצמדים היטב לתשתית.

כמו כן, אנשי מקצוע נוהגים להחזיק חומרים משקמים לאבן המתאימים ליישום על קירות, רצפות בשטחים חיצוניים ופנימיים כאחד.

חומרים אלה נושמים, עמידים בפני קרני UV ואינם מצהיבים עם הזמן ומוסיפים הגנה וחוזק לאבן מפני שחיקה, כתמים, רטיבות וכדומה. יש חומרי איטום שמתאימים לסוגים שונים של אבנים מאבן חברונית ועד אבן חלילה וכל תשתית מינרלית אחרת.

אין ספק שמלאכת האיטום משפיעה על חוזק ועמידות התשתית, אבל חשוב לפנות לאנשי מקצוע על מנת שיבצעו את פעולת האיטום עם חומרי איטום מקצועיים ובדרך האפקטיבית והנכונה ביותר.

ראו עוד: אינסטלטור ברחובות | המקצועניםשיפוץ בניין משותףשיפוץ חדר אמבטיה

צרו קשר

מאמרים נוספים

השאר פרטים ליצירת קשר