דוד שמש מחיר, התקנה ועוד

כאשר אתם מקלידים בגוגל את המשפט “דוד שמש מחיר“, יעלו בפניכם תוצאות של חברות המשווקות ומתקינות דודי שמש.

יש כמובן הבדלים בסוגים של דודי שמש, מחירים שונים של התקנות, אבל כדי שתחליטו אם מחירו של דוד שמש  זול או יקר שווה לכם, עיינו במדריך רכישת דודי שמש שלפניכם.

יש להדגיש כי מחירו של דוד שמש מושפע מהאיכות שלו, מאיכות ההתקנה, מהמיקום ועוד. לכן מחיר דוד שמש יעלה תוצאות שונות, כאשר הבחירה שלכם צריכה להיות באיכות ולא לפי המחיר הזול ביותר.

התקנה של דוד שמש, דורשת תכנון מראש. צריך לדעת מהו גודל הדוד שיתאים לצרכים שלכם. איזה מותג של דוד שמש הוא טוב? וכן לבחור בקולטים הנכונים.

דוד שמש הוא אמצעי החימום הכי נפוץ בארץ. יש גם מערכות שפועלות על גז או חשמל, וגם להן יש יתרונות וחסרונות אבל דוד שמש הוא היחיד המאפשר חימום של מים באמצעות השמש, דוד שמש אם כך הוא מוצר ירוק ובמדינה כמו ישראל שיש קייצים ארוכים, יהיו לכם הרבה מים חמים בעלויות נמוכות.

דוד שמש מחיר, מורכב מאיכות הדוד. לכל דוד שמש יש מיכל מים פנימי והוא מצופה לרוב באמייל. התפקיד של הציפוי הוא למנוע היווצרות קורוזיה וחלודה וכן למנוע חלילה חדירה של מים.

בין המכיל לבין הציפוי מניחים חומר בידוד עשוי פוליאוריטן מוקצף שהתפקיד שלו זה לשמור על טמפרטורת המים.

עובדות המשפיעות על מחירו של דוד שמש

  • לכל דוד שמש יש מערכת חשמל. היא נכנסת לפעולה כאשר אנו מפעילים את הדוד על תקן של דוד חשמל מה שנקרא “בויילר”. המערכת הזו ממוקמת בתחתית הדוד על משהו דמוי צלחת גדולה והיא קרויה “פלאנג”. יש בה גוף חימום וטרמוסטט. האחד מחמם את המים והשני מווסת את החום עד טמפרטורה מסוימת.
  • דוד שמש מחיר סופי מורכב ממחיר הדוד ועלות ההתקנה. בין סוגי הדוודים יש מותגים שעולים יותר. מחיר ההתקנה קשור למיקום. האם מדובר על התקנת דוד שמש על גג רעפים או גג שטוח. בנוסף המחיר כולל שסתום ביטחון ומעמד עליו מניחים את הדוד.
  • נפח הדוד משפיע על מחיר דוד שמש. יש דוודים בנפחים של 80, 120, 150 וגם 200.
  • פערי המחיר בין הנפחים הנ”ל אינם משמעותיים, למעט דוד שמש בנפח של 200 ליטר שמשנה משמעותית את מחיר דוד שמש בנפח הזה.

כמובן שנפח הדוד תלוי במספר האנשים שצריכים להשתמש במים שבו. שני אנשים בדרך כלל רוכשים דוד של 80 ליטר.

  • מותגים של דוד שמש מחיר בהחלט יכול להיות גבוה מדוודים באותם נפחים. מותג מבטיח לכם אבא ואימא וגם אחריות ואיכות.
  • דוד שמש חייב לשאת תו תקן 579.2 של מכון התקנים הישראלי. תו תקן זה מבטיח כי חומר הבידוד בדוד שמש הוא מפוליאוריטן מוקצף. כמו כן ציפוי אמייל עדיף על פני ציפויים אחרים.
  • דוד שמש סביר ומותג ידוע בהחלט יכולים להיות עסקה טובה, אבל החברה צריכה לתת לכם לפחות 5 שנות אחריות. דוד שמש זה לא מוצר שקונים כל שנה.
  • לפיכך דוד שמש מחיר זול או יקר, תלוי אם מדובר במותג, באיכות שלו, בנפח ובכל הסעיפים שפירטנו לעיל.

ראו גם מידע אודות: שיפוץ חדר אמבטיהמחירון שיפוציםשיפוצים בתל אביבהמקצוענים