נקודות חשובות בשיפוץ מבנים משרדיים

היות ובמשך מרבית שעות היום אנשים נמצאים במשרדיהם, התגבר בשנים האחרונות הצורך להפוך את מבנים משרדיים – למבנים שמעניקים תחושה ביתית וחמה. יחד עם נושא העיצוב, יש הכרח לשים לב לכמה נקודות חשובות בנושא בטיחות, יעילותן של מערכות שונות ועוד.

מטרת השיפוץ, בין היתר, היא להקנות לעובדים תחושה נעימה יותר בזמן עבודתם במשרד ובמהלך יום העבודה. נוסף על כך ולא פחות חשוב, חובה גם לבחור בחומרי הגלם הנכונים עבור תהליך השיפוץ, וזאת לפני שנוגעים בכלל בנושא של בטיחות, ודרישותיהן של חברות הביטוח לגבי מערכות בטיחות ואבטחה שונות בבית העסק. בחירת חומרי גלם איכותיים למלאכת השיפוץ, בהכרח תוביל לכך שתוכלו לחסוך בצריכת אנרגיה בטווח הארוך יותר.

בניתם בעזרת חומרי בידוד מצוינים? – תהיו בטוחים שהמזגנים יעבדו פחות קשה. וזו רק דוגמה אחת מבין רבות. אגב, אין ספק שסביבת עבודה נעימה, עשויה גם לגרום לעלייה ניכרת בתפוקתם של עובדי המשרד.

היכן מתחילים ובמה מתמקדים?

כמעט בכל דבר בו נעסוק בחיינו, תמיד חשוב יהיה להבין מלכתחילה את הצרכים והשאיפות מסיום הפרויקט. שיפוץ משרדים עשוי לקבל גוון שונה מפעם לפעם, וזאת משום שקיימים סוגי שיפוצים רבים, טעמים וסגנונות שונים של אנשים וכדומה. אם מדובר בהריסה כללית של המבנה בכדי לייצר מבנה משרדים חדש, כמובן שיש צורך להסתייע בכל אנשי המקצוע הרלוונטיים לתחום ולמלאכה. מעבר לכך, משרדים בדרך כלל גם יצטרכו להתקין מערכות כיבוי אש מתקדמות לפי דרישותיהן של חברות הביטוח, ובאש לא משחקים.

אנשי המקצוע, וביניהם למשל אדריכלים ומעצבי פנים, תמיד ייתנו את הדגש שלהם לגבי סוגי חומרי הגלם שאתם צריכים להשתמש בהם. ניתן להשתמש בסוגי טיח שונים שיוצרים בידוד ברמות שונות, בסוגים שונים של גבס ובטון עבור בניית קירות ויצירת חוצצים ועוד.

שיפוץ משרד והשוני משיפוץ בית

כשמשפצים משרד, יש להתחשב בשלל מרכיבים ואלמנטים שלא דורשים התייחסות מיוחדת בדרך כלל במהלך שיפוץ בית פרטי או דירה. מבין הדברים שדורשים התחשבות, יש למשל את הנושא של האקוסטיקה בחלל המשרדים, את הנושא של יצירת הפרדות בין משרד למשרד ועוד. בכדי למנוע זליגה של רעש ממשרד למשרד, כדאי להתייעץ עם יועצים המתמחים בתחום האקוסטי.

אם אתם מייעדים שיפוץ יחסית קטן בסדר גודלו, לפעמים גם ניתן להסתפק בעבודתו של שיפוצניק מקצועי שייקח את הפרויקט בשתי ידיים. בדרך כלל, אופציה זו תתאים בעיקר למשרדים מאוד קטנים.

חזרה אל סיירת ביצועים

צרו קשר

מאמרים נוספים

השאר פרטים ליצירת קשר