עלות שיפוץ בניינים משותפים

פינוי בינוי

אם אתם מבחינים בקירות מתקלפים או דליפה של מי גשם בעונת החורף, הרי זה סימן שהגיע לשפץ את הבניין שלכם. אם הבניין שלכם אינו מזכיר את הבניין בתחילת תקופת המגורים שלכם, הרי הגיע זמן לשיפוץ מקיף. למרות העובדה כי צמד המילים שיפוץ בניין משותף גורמים לדיירים כאב ראש בשל ריצות ובירורים שונים ועוד לא הזכרנו את הרעש, הרי יש חשיבות רבה לביצוע השיפוץ.

נוסף על הנזקים השונים, מטרת השיפוץ היא להעלות את נכס הבניין בשוק. בהתאם להערכות שונות השיפוץ עשוי לעלות את מחיר הדירות בבניין ל7 אחוזים ומעלה. עם זאת, עליכם להביא בחשבון כי אין מדובר בעניין של מה בכך והעניין דורש לא מעט בירוקרטיה וסבלנות. ההחלטה על שיפוץ כולל בבניין מחייבת את ההסכמה של כלל הדיירים בבניין על מנת לצאת לדרך.

 אילו סוגי עבודות שיפוץ בניינים משותפים ניתן למצוא

ניתן לחלק את עבודות השיפוצים למספר סוגים הכוללים בין היתר שיפוץ חיצוני, שיפוץ פנימי, שיפוץ חלקי או שיפוץ מלא .שיפוץ פנימי למשל מתייחס ללובי של הבניין כאשר המטרה היא להביא למראה מודרני יותר באמצעות תיקון המדרגות למשל.  שיפוץ חלקי יכלול תשומת לב לבעיות שונות בבניין כגון זיפות גג נגד פגעי מזג האויר וכן שיפוץ של חזית הבניין אשר תכלול בין היתר חיזוק עמודים וכן צביעה. לעומת זאת, שיפוץ חיצוני יכלול שיפוץ של מעטפת הבניין המתייחסת לתיקון הקירות ועמודי הבניין.

מה כולל פרוייקט תמ”א 38  

שיפוץ בניין

במסגרת שיפוץ הבניין ניתן לבצע תמ”א 38 ולהוסיף חדרים בבניין וכן חנייה וכך לשדרג את איכות החיים של הדיירים. כיום ניתן לראות בניינים רבים בהם מבוצעת תוכנית תמ”א 38  אשר הייתה פרי יוזמה של ממשלת ישראל לבחינת דרכי טיפול ברעידות אדמה. המסקנה אשר הוסקה היא כי יש לתת מענה לבניינים שאינם עומדים בתקן.

פרוייקט זה אשר כולל פינוי בינוי לטובת התחדשות מצריך את אישור הדיירים בבניין לביצוע התחדשות הבניין והוספת קומות או חנייה.  על מנת לבצע את השיפוץ בצורה המקיפה ביותר יש לבחור קבלן מתאים ובעל ניסיון רב בתחום. איתור קבלן מקצועי יסייע בתכנון ובחירת חומרי עבודה איכותיים תוך קבלת אישורים בירוקרטיים.

איתור קבלן מקצועי אינו עניין של מה בכך ויש לבצע תחקיר מקיף טרם בחירת הקבלן העתידי תוך בחינת הפרוייקטים אותם ביצע במהלך השנים. ההמלצה היא לקבל הצעות מחיר מטעם קבלנים שונים תוך בחינת התרשמות כללית.

פרויייקטים של חברת בנייה מקצועית אשר שמה הולך לפנייה עומדים בסטנדרטיים  הדרושים תוך הקפדה על התקני בנייה מחמירים וכמובן רמת גימור איכותית ובלתי מתפשרת. לאחר שיש הסכמה בין הדיירים והשגת האישורים הדרושים מטעם הקבלן ניתן לצאת לדרך וליהנות מאיכות חיים ברמה גבוהה ביותר.

ראו עוד אודות: קבלן שיפוצים במרכז | אינסטלטור ברחובות | שיפוצים בתל אביבהמקצוענים

צרו קשר

מאמרים נוספים

השאר פרטים ליצירת קשר