פינוי פסולת שיפוצים: איך ולאן מפנים

פינוי פסולת שיפוצים

תהליך של שיפוץ הבית הוא בדרך כלל ארוך ומתיש וכולל המון בירוקרטיות, על חלקן אנחנו יודעים יותר ועל חלקן פחות. כאשר אתם שוכרים את שירותיו של קבלן שיפוצים אתם סומכים עליו שידע על כל הבירוקרטיות האלו וכמובן ידע גם איך להתמודד איתן, אך אם השכרתם קבלן שיפוצים במרכז לא מקצועי אתם עלולים להיתקע בגלל בעיות “פשוטות” יחסית שחברת קבלן מקצועית כמו סיירת ביצועים הייתה פותרת ללא בעיה. אחת מהבעיות האלו יכולה להיות לדוגמה אי פינוי פסולת בניין.

מהי פסולת בניין?

פסולת בניין מוגדרת כפסולת הנוצרת בתהליכי בנייה, סלילה, קידוחי קרקע ושיפוצים. בישראל מדובר בדרך כלל על: אספלט, בטון, ברזל, עפר וכד’. על פי החוק בישראל, פינוי פסולת בניין הוא חובה ואדם או חברה אשר לא יפנו את הפסולת שלהם כלל או יפנו בצורה לא חוקית הם עבריינים ויענשו בהתאם.

מה זה אומר פינוי פסולת בצורה חוקית?

בישראל קיימים מספר אתרים להטמנת ולמחזור פסולת, אשר אושרו ע”י המדינה ורק אליהם מותר לפנות את הפסולת. פינוי הפסולת אל כל מקום אחר הוא אינו חוקי ומהווה סכנה לסביבה.

מי מפנה את פסולת הבניין?

חברת קבלן לפינוי פסולת היא האחראית על פינוי הפסולת שלכם. החברה תיתן לכם את כל השירותים שתצטרכו על מנת לפנות את הפסולת שלכם: מכולות לאיסוף הפסולת, מנוף לפינויה, משאיות לשינוע הפסולת וכמובן את כל האישורים שתצטרכו כמו טופס 4- טופס התקשרות עם אתר לפינוי פסולת. ללא טופס זה, אשר מוכיח שבכוונתכם לפנות את פסולת הבניין שלכם, אתם עלולים להתעכב בכניסה לביתכם מכיוון שהעירייה לא תחבר אתכם לתשתיות שלה עד שתראו שיש לכם טופס 4 ביד.

חשיבות פינוי פסולת הבניין לאחר השיפוץ

פינוי פסולת שיפוצים

העונשים על פינוי לא חוקי של פסולת בניין הם כבדים: החל מקנסות גדולים ועד למאסר. הסיבה לכך היא פשוטה: פסולת הבניין גורמת נזק רב מאוד לסביבה שלנו: החל מבעלי החיים שעלולים להיחנק מהפסולת או שהפסולת תתלקח ותהרוג אותם ותהרוס את בתי הגידול שלהם, דרך הרס של צמחייה, שטחי חקלאות ומקורות המים שלנו ועד לשריפה שתגרום לחומרים רעילים ומסרטנים להגיע לאוויר שאנו נושמים ולזהם אותו.

לסיכום, בזמן שיפוצים חשוב מאוד לדאוג לפינוי פסולת הבניין, שיעשה בצורה חוקית אל אתר הטמנה ומחזור חוקי, לא רק בגלל שזה החוק אלא גם בגלל החשיבות של הפינוי לסביבה שלנו.

ראו גם: דוד שמש מחיר | מחירון שיפוצים | המקצוענים

צרו קשר

מאמרים נוספים

השאר פרטים ליצירת קשר